PL EN

Certyfikacja sieci


Certyfikacja sieci jest niezbędna do zapewnienia jakości zainstalowanego okablowania oraz ustalenia, czy spełnia ono wymagania określone w danej kategorii czy klasie. Z pomiarów można również stwierdzić, czy okablowanie zostało zainstalowane poprawnie – pozwalają one wykryć ewentualne błędy, które mogą zaważyć na niezawodności całej instalacji w przyszłości oraz czy wykorzystano materiały odpowiedniej jakości. Certyfikacja okablowania jest też coraz częściej koniecznością w przypadku rozbudowy istniejącej instalacji, gdyż pozwala uzyskać gwarancję dostawcy okablowania.

Multisoft świadczy usługi w zakresie pomiarów i certyfikacji strukturalnych sieci teleinformatycznych. Nasza oferta jest kompleksowa i obejmuje zarówno proste okablowanie CAT5 jak i rozbudowane instalacje oparte na światłowodach.

Przeprowadzane przez nas pomiary charakteryzują się bardzo dużą dokładnością, dzięki czemu jesteśmy w stanie zlokalizować nawet najdrobniejsze defekty sieci.

Oferujemy pomiary kabli miedzianych:

  • pomiar klasy 7A / 7 / 6A (10GbE) / 6 / 5E / 5/3
  • klasy ISO FA / F / EA / E / D / C
  • pasmo częstotliwości od 1 do 1000MHz

    W przypadku kabli światłowodowych pomiary wykonywane są zgodnie z normami międzynarodowymi IEC 793 i IEC 794.

  • Pomiary wykonywane są z następującymi typami kabli światłowodowych
  • tryb pojedynczy, długość fali 1310 i 1300 nm
  • tryb podwójny, długość fali 850 i 1300 nm

Urządzeniem, które wykorzystują nasi inżynierowie jest LanTEK II- 1000MHz firmy IDEAL. Model ten jest obecnie najlepszym testerem do certyfikacji okablowania strukturalnego i należy do najbardziej zaawansowanych i najdokładniejszych modeli na rynku gwarantując nam rzetelność wykonanych pomiarów.